Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
 • "Спадщина у небезпеці!"

  Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

  » Читати більше

  Контакти:

  НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
  м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури та інформаційної політики України НІАЗ "Кам’янець", 2020р.

  тел.: (03849) 7-47-71
  факс.: 9-16-97
  http://niazkamenec.org.ua
  niazkamenec@gmail.com

 • Всеукраїнська акція "7 чудес України"

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 16-12-2012 

  Фенцур Василь Володимирович - генеральний директор НІАЗ Кам'янецьВсеукраїнська акція "7 чудес" була ініційована відомим політиком Миколою Томенком і стартувала в травні цього року. Тоді регіональні оргкомітети представили своїх претендентів на звання 7 чудес. З них був складений список 100 претендентів.

  7 липня 2007 року  експертною радою був названий 21 номінант в боротьбі за це звання. Голосування буде завершено напередодні Дня незалежності України. Переможці акції будуть визначені за підсумками голосування, а також з урахуванням думки експертів.

  За звання одного з семи чудес України змагалися: Національний дендрологічний парк "Софіївка" (Умань, Черкаська область), будівля Державної промисловості в Харкові, Свято-Успенська Святогорська Лавра (Слов'янськ, Донецька область), комплекс споруд ХІІІ-ХІХ століть "Хотинська фортеця" (Хотин, Чернівецька область), державний історико-археологічний музей-заповідник "Кам'яні могили" (Запорізька область).

  Серед номінантів - Олеський замок (Львівська область), Луцький верхній замок, комплекс князів Острозьких - замок та Острозька академія (Рівненська область), Лівадійський палац-музей (Велика Ялта, Крим), музей "Писанка" в Коломиї (Івано-Франківська область), замок "Паланок" у Мукачево (Закарпатська область), Антонієви печери (Чернігів), національний заповідник "Софія Київська" (Київ).
  У конкурсі також брали участь: національний заповідник "Херсонес Таврійський" (Севастополь), національний заповідник "Острів Хортиця" (Запоріжжя), національний історико-архітектурний заповідник "Кам'янець" (Хмельницька область), національний заповідник "Переяслав" (Київська область), Києво-Печерська Лавра (Київ), Свято-Успенська Лавра (Тернопільська область) Почаївська, Одеський державний академічний театр опери та балету, Шевченківський національний заповідник в Каневі (Черкаська область).

  Три об’єкти отримали спеціальні відзнаки: Лівадійський палац-музей визнано визначною пам’яткою новітньої історії, Острозький замок та академію названо визначною пам’яткою духовної України і «Музей-писанку» - визначною пам’яткою сучасної України.

  В інтернет-голосуванні взяли участь понад 76 тисяч людей. Напередодні оголошення результатів конкурсу його голова та ініціатор Микола Томенко в інтерв’ю Бі-Бі-Сі розповів, що значною мірою результати інтернет-голосування співпадали з позиціями експертів. Хоча, були певні об’єкти, які експерти включили до першої десятки, але в силу певних обставин за підсумками голосування на офіційному сайті вони до неї не потрапили: "Важко це пояснити. Можливо, ті регіони, де вони розташовані, не відгукнулися. Або, можливо також, що історична й архітектурна значимість цих об’єктів не посилена туристичною привабливістю, на що звернули увагу користувачі інтернету."


  28-30 липня Оргкомітет Всеукраїнської акції "7 чудес України" припинив електронне голосування за об'єкти-номінанти на звання чудес України на офіційному сайті акції 7chudes.in.ua після того, як були виявлені спроби сфальсифікувати результати голосування. Свої рейтинги намагались збільшити: Лівадійський палац, музей «Писанка» та заповідник "Хортиця". Нагадаємо що лідером до фальсифікацій був саме Кам’янець-Подільський заповідник.

  7 чудес України - по регіонам

  В результаті голосування, в Києві на території Софії Київської 21 серпня 2007 року., серед "7 чудес України" названо:

  1.  заповідник «Кам’янець»,
  2.  Києво-Печерську Лавру,
  3.  парк «Софіївка»,
  4.  заповідник «Софія Київська»,
  5.  Херсонес Таврійський,
  6.  Хотинську фортецю
  7.  заповідник «Хортиця».

    "Кам’янець-Подільський" визначено кандидатом до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.


    Про акцію на сайті М.Томенка

    7 чудес у Вікіпедії

 •