Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
 • "Спадщина у небезпеці!"

  Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

  » Читати більше

  Контакти:

  НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
  м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури та інформаційної політики України НІАЗ "Кам’янець", 2020р.

  тел.: (03849) 7-47-71
  факс.: 9-16-97
  http://niazkamenec.org.ua
  niazkamenec@gmail.com

 • Відзначення Дня міста Старокостянтинова

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 24-03-2021 

  Міністерство культури та інформаційної політики України

  Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»

  Хмельницький обласний науково-методичний центр

  культури і мистецтва

  Fundacja «Centrum Polsko-Ukrainskie»

   

  ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

   

  ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

   

  Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми і перспективи збереження об’єктів спільної україно-польської культурної спадщини», яка присвячена Всесвітньому дню культурної різноманітності в ім’я діалогу.

  Захід відбудеться 27-28 травня 2021 року у Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець» (Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський, вул. П’ятницька, 9).

  Напрями роботи конференції:

  • Історіографія та джерельна база досліджень нерухомих об’єктів культурної спадщини Хмельницької області;
  • Пам’яткоохоронна діяльність: вітчизняний та закордонний досвід;
  • Актуальні питання збереження і використання пам’яток культурної спадщини;
  • Спільна культурна спадщина як основа діалогу українського і польського народів;
  • Популяризація спільної україно-польської культурної спадщини.

   Детальніше

  Відзначення Дня міста Старокостянтинова

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 26-09-2020 

  19 вересня в рамках відзначення Дня міста Старокостянтинова, у Замку князів Острозьких, відбулася презентація наукових видань, які стосуються історії регіону. Основна увага була приділена виходу монографії кандидата історичних наук, археолога Василя Івановича Якубовського «Болохівська земля XII-XIII ст. Історія, матеріальна культура, економіка» (2020). На засіданні були присутні представники обласної та місцевої влади, музейні працівники, археологи, краєзнавці. Від НІАЗ «Кам’янець» участь прийняли генеральний директор В. В. Фенцур та науковий співробітник В. В. Пагор. В рамках засідання було відзначено роль Заповідника у вивченні культурної спадщини Старокостянтинівщини, зокрема виготовлення Заповідником облікової документації на пам’ятки культурної спадщини міста та району (Комплекс оборонних укріплень башти, 1612 р.; Костьол, 1754 р.; Садиба, ХІХ ст. в с. Самчики та ін.).

  Презентація збірника в Хмельницькій обласній науковій бібліотеці

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 12-09-2020 

  10 вересня 2020 р. в рамках З’їзду правління Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, що відбувся в приміщені наукової бібліотеки в м. Хмельницькому, науковий співробітник В. Пагор презентував збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Пам’яткознавство: сучасні аспекти», яка проходила 15-16 травня цього року в НІАЗ «Кам’янець». Презентація збірника викликала схвальні відгуки науковців. Один з примірників передано в фонди наукової бібліотеки.

  Опубліковано збірник матеріалів Всеукраїнської конференції «Пам’яткознавство: сучасні аспекти»

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 09-09-2020 

  До збірника увійшли доповіді учасників всеукраїнської науково- практичної онлайн-конференції з міжнародною участю «Пам’яткознавство: сучасні аспекти», яка відбулася 15-16 травня 2020 р. у м. Кам’янці- Подільському. У виданні показано історичні віхи, історіографію та джерелознавство в пам’яткознавчих дослідженнях, розкрито теорію та практику пам’яткознавства, йдеться про монументальне мистецтво України. Видання адресоване дослідникам, освітянам, держслужбовцям, усім небайдужим до пам’яткоохоронної справи.

  Завантажити файл PDF

   Детальніше

  З історії німецького окупаційного режиму Кам’янця – Подільського у рідкісних виданнях наукової бібліотеки

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 12-05-2020 

  Бібліотечний фонд Заповідника нараховує більше 3 тис. книг, та формується з фонду рідкісної книги та сучасних науково-популярних видань. Фонд рідкісної книги представлений збірниками енциклопедичних словників Ф.А.Брокгауза, І.А. Ефрона (1890-1907 р.р.), польською енциклопедією (1898-1903 р.р.), історією архітектурних зібрань німецькою мовою (1866-1879 р.р.), виданнями з історії міста та Поділля таких авторів як Є.Сіцінський, Н. Сементовський, Ю. Роллє, П. Батюшков, В. Гульдман, А.Крилов (кін. 19 поч. 20 ст.ст.) тощо.

  Для дослідників, які вивчають німецький окупаційний режим Кам’янця-Подільського, буде цікавим видання «Kurze Geschichte der Stadt und Burg Kamenez-Podolsk von Gebietskommissar Sepp Reindl», Kamenez-Podolsk 1942 («Коротка історія міста і замку від гебітскомісара Зеппа Райндля», Кам’янець-Подільський 1942). Книга була надрукована в Кам’янці-Подільському в 1942 році німецькою міською владою з вартістю 1 крб. Зміст включає в себе короткий опис з історії міста та ілюстрації з зображенням Кам’янець-Подільської фортеці, Нового замку, башти Рожанки, башти Лянцкоронської.

  Книгу можна Завантажити

  Участь в інтернет-конференції «Поділля у 1793-1917 рр.» (10 квітня 2020 р.)

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 14-04-2020 

  10 квітня 2020 р. науковий представник Пагор В. В. взяв участь в інтернет-конференції «Поділля у 1793-1917 рр.» (10 квітня 2020 р.), яка відбулася на платформі Zoom. Учасники конференції обговорювали демографічні та етнічно-соціальні процеси на Поділлі, церковно-релігійне життя регіону, економічний розвиток, діяльність органів влади та самоврядування, культурно-освітній розвиток Подільської губернії, військову присутність, повсякдення подолян та охорону здоров’я в регіоні.

  Запрошуємо до участі в конференції!

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 21-02-2020 

  ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ’ЯТОК АРХІТЕКТУРИ СТАРОГО МІСТА

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 29-10-2019 

  Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» впродовж трьох останніх років забезпечує виконання ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури за рахунок коштів державного бюджету. Особлива увага приділяється об’єктам, що потребують виконання протиаварійних робіт.

  В 2017 році таким об’єктом була визначена пам’ятка архітектури Гончарська башта, яка височить на тлі мальовничого каньйону р.Смотрич і є однією з візиток міста. Повернення первісної форми даху башти вимагало вирішення складних інженерних і конструктивних завдань. Демонтаж аварійного даху був проведений в стислі терміни. Складну роботу по організації виконання проведено з повною заміною старих аварійних несущих конструкцій даху на нові: балки, крокви, лати, мауерлати, гонтове покриття, світловий ліхтар, критий конусним завершенням із металевим флюгером. В 2019 році було влаштоване залізобетонне монолітне перекриття, на якому встановлено 2 яруси дерев’яних галерей, з яких відвідувачі зможуть оглянути середньовічну систему оборони найбільшої башти в східній частині Кам’янця.

   Детальніше

  Кам’янець на Поділлі - український колорит.

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 07-05-2019 

  Кам’янець-Подільський знову широко відкрив двері для туристів та гостей міста. Відкриття ХІ туристичного сезону «Кам’янець на Поділлі - український колорит» тривало протягом 2 днів, з 19-20 квітня 2019 р. Цьогоріч було звернуто більше уваги на автентику міста над Смотричем і підготовлено чимало цікавих заходів, що розкрили історичне минуле та фестивальне життя стародавнього міста.

   Детальніше

  Проблеми збереження культурної спадщини обговорили за «круглим столом

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 19-04-2019 

  18 квітня 2019 року, з нагоди Дня пам’яток історії та культури, в приміщенні конференц-залу НІАЗ «Кам’янець» відбувся круглий стіл «Збереження архітектурної спадщини Хмельниччини». Його організаторами виступили Управління культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації, Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» і відділ з охорони культурної спадщини Кам’янець-Подільської міської ради.

  Участь у засіданні взяли заступник начальника управління - начальник відділу з питань культури, мистецтва, охорони культурної спадщини В. Лукашук, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв С. Шпаковський, начальник відділу з охорони культурної спадщини міськради О. Чухрій, представники ДІКЗ «Межибіж», державного історичного музею-заповідника, Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції ДП «НДЦ «ОАСУ», районних відділів культури і громадських організацій.

  На засіданні обговорили проблемні питання обліку і паспортизації об’єктів культурної спадщини та взаємодії з органами місцевого самоврядування з питань збереження пам’яток.

  За результатами обговорення прийнято резолюцію щодо забезпечення розроблення облікової документації на пам’ятки архітектури м. Кам’янця-Подільського і області та занесення їх до Держреєстру пам’яток України.

  Похід у Середньовіччя

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 18-10-2018 

  До дня козацтва України відділ наукової та культурно-освітньої роботи Заповідника разом з Громадським товариством шанувальників історії та фортифікації провели історично-патріотичний захід для учнів місцевих навчально-виховних комплексів.

   Детальніше

  Візит з Румунії

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 16-08-2018 

  13 серпня 2018 р. Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» на своїх теренах зустрів учасників конференції. Організатором робочого візиту делегації до Кам’янця-Подільського став архітектор, член правління Хмельницької обласної організації Національної спілки архітекторів України, Віктор Рудюк.

   Детальніше

  28 червня урочисто відкрито меморіальну дошку Яну де Вітте

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 02-07-2018 

  Не випадково цей день, 28 червня, обраний для відкриття меморіальної дошки Яну де Вітте – видатному архітектору з вірменським корінням та коменданту нашого міста. У цей день уся Україна відзначає День конституції. А для вірменської громади нашого краю, як і для жителів міста в цілому, цей день важливий, оскільки цього дня ми вшановуємо ікону Вірменської Божої Матері. Історик Юзеф Ролле писав, що вона потрапила до Кам’янця з Херсонесу Таврійського ще у ХІV столітті. В середньовіччі ікона Вірменської Богородиці об’єднувала християн різних конфесій і вважалась Покровителькою міста.

   Детальніше

  Магічний туристичний сезон відкритий!

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 25-04-2018 

  Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», спільно із місцевою владою Кам’янця-Подільського, продовжує гарну традицію офіційного початку туристичного сезону. Цьогоріч такий захід проходив вдесяте і мав гасло «Магічний Кам’янець».

  В будинку Руського магістрату ожили події сторічної давнини. Із фотографій, розміщених на виставці «Пам’ятними місцями останньої столиці УНР», на нас споглядають керманичі Української революції 1917-1921 рр., нагадують про тогочасне життя світлини будівель, що опинилися у вирі важливих історичних подій, а для гостей міста приємним подарунком стало знайомство зі справжніми банкнотами періоду УНР. «Чаклували» над цією виставкою працівники відділу наукової та культурно-освітньої діяльності Заповідника і талановитий художник та фотограф Дмитро Бабюк, який своїми фотоколажами доповнив основну виставку.

   Детальніше

  Пам’ятні місця останньої столиці УНР

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 29-03-2018 

  Саме із цим періодом в історії міста та держави, через призму історичних матеріалів, охорони культурної спадщини,  ми хочемо ознайомити широке коло відвідувачів виставки «Пам’ятні місця останньої столиці УНР». Відкриття виставки відбудеться 30 березня 2018 р. о 13.00 год. в конференц-залі НІАЗ «Кам’янець», за адресою: Старе місто, вул. П’ятницька, 9.

  Запрошуємо всіх бажаючих відкрити для себе маловідомі сторінки історії нашого міста та України.

   Детальніше

  Волинь на літографіях Наполеона Орди

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 23-02-2018 

   20 лютого у конференц-залі НІАЗ «Кам’янець» презентовано широкому загалу видання Заповідника – буклет «Колекція літографій Наполеона Орди з фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». Випуск 2. Волинська губернія», надрукований ФОП Гончаруком І.О.

   Детальніше

  З Днем пам'яток історії

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 12-02-2018 

  2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Він офіційно розпочався 7 грудня минулого року в Мілані під гаслом «Наша спадщина: де минуле зустрічається з майбутнім». Обрана тема наголошує на важливості збереження і використання культурних надбань минулого для формування спільного європейського майбутнього, заохочує людей до відкриття й взаємодії з національною та загальноєвропейською культурною спадщиною.

  В рамках заходів, присвячених Року культурної спадщини, Заповідник запрошує вас на презентацію видання «Колекція літографій Наполеона Орди з фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». Випуск 2. Волинська губернія», яка відбудеться 20 лютого о 15-00 год. у конференц-залі НІАЗ Кам’янець» за адресою: м. Кам’янець-Подільський, вул. П’ятницька, 9

   Детальніше

  З Днем пам'яток історії

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 14-04-2017 

  Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» щиро запрошує Вас взяти участь у роботі круглого столу «Історичні плани Кам’янця» з нагоди Дня пам’яток історії та культури в Україні, який відбудеться 21 квітня 2017 року о 14-00 в приміщенні конференц-залу Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» за адресою: вул. П’ятницька, 9, м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область.

  В рамках роботи круглого столу відбудеться відкриття виставки «Історичні плани Кам’янця-Подільського».

  Мета виставки: популяризувати історичний потенціал топографічних планів Кам’янця-Подільського XVII-XIX ст., підтвердити значення Кам’янця у загальноєвропейській традиції публікації зображень міст, засвідчити загальнокультурну цінність старовинних історичних планів.

   Детальніше

  Будинок Фаренгольца:  дослідження  та  відбудова

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 07-03-2017 

  Запрошуємо Вас взяти участь у роботі відкритого польового семінару «Будинок Фаренгольца:  дослідження  та  відбудова»,  який відбудеться 10 березня 2017 року о 14-00 год. в приміщенні конференц-залу Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» за адресою: вул. П’ятницька, 9, м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область.

   Детальніше

  До 210-річниці від дня народження Наполеона Орди

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 17-02-2017 

  11 лютого 2017 року виповнилось 210 років від дня народження Наполеона Орди (1807-1883 рр.) - видатного художника, літератора, композитора, музиканта, творчість якого тісно пов’язана з Польщею, Україною, Білоруссю і Литвою.

   Детальніше

  Лекція-зустріч з учнями 5х класів НВК №1

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 14-02-2017 

  У конференц-залі НІАЗ «Кам’янець» 31 січня 2017 року відбулася лекція-зустріч з учнями 5х класів НВК № 14 на тему «Історичне минуле старого Кам’янця у легендах». Подібні заходи покликані популяризувати багатющу історичну спадщину нашого міста серед учнівської молоді, виховувати почуття патріотизму та відповідальності перед майбутніми поколіннями за збереження неоціненного скарбу – пам’яті народу.

   Детальніше

  Розпочато кримінальне провадження по Млину Ірафа

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 23-01-2017 

  Враховуючи зафіксований ще 2014 році аварійний стан пам’ятки архітектури місцевого значення «Млин Ірафа, XIX ст.», по вул. Видрівка, 23, що перебуває у приватній власності,протягом 3-х останніх років відділом з охорони культурної спадщини міської ради направлялися листи попередження власнику щодо необхідності виконання ремонтно-реставраційних та протиаварійних робіт.

   Детальніше

  Здобутки археологічних досліджень 2016 року

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 06-12-2016 

  В зв’язку із завершенням цьогорічного етапу польових робіт 2 грудня 2016 року у приміщенні конференц-залу НІАЗ «Кам’янець» відбувся Круглий стіл «Підведення підсумків археологічних досліджень сезону 2016 р. на території НІАЗ». Його організаторами виступили Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», відділ з охорони культурної спадщини Кам’янець-Подільської міської ради, Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник і Кам’янець-Подільська архітектурно-археологічна експедиція Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН. У роботі Круглого столу взяли участь представники міської влади, науковці, краєзнавці, фахівці пам’яткоохоронної сфери, творчих і громадських організацій, студенти вищих навчальних закладів тощо.

    Детальніше

  Опера в мініатюрі 2016

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 21-09-2016 

  Опера в мініатюрі 2016

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 27-07-2016 

  17 липня 2016 року відбулось відкриття ІІ міжнародного фестивалю оперного мистецтва та класичної музики «Опера в мініатюрі», котрий другий рік поспіль організовує для любителів та шанувальників опери Клуб поціновувачів оперного мистецтва «Секвенція». Впродовж року Клуб «Секвенція» під вмілим керівництвом Інги Лютаревич у різних залах міста знайомив глядача з класикою світового рівня, залучав молодь до прекрасного і слухачі з вдячністю відвідували концерти професіоналів.

    Детальніше

  Виставка «Нові обрії Старого міста»

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 02-07-2016 

  У архітекторів нашого міста склалась добра традиція – щорічно у переддень свого професійного свята відкривати виставку творчих робіт. Цьогоріч це буде виставка проектів членів Кам’янець-Подільського осередку Національної спілки архітекторів України та студентських проектів, що відкриється у виставковому залі на вул.Соборній.

    Детальніше

  «Цикл музичних вечорів на Руській брамі»

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 10-06-2016 

  Запрошуємо на цикл музичних вечорів на Руській брамі. У програмі твори Антоніо Вівальді та Йоганна Себастьяна Баха.

  Виконавці: Заслужений діяч мистецтв України, професор Національної музичної академії України, диригент ансамблю класичної музики ім.Б.М.Лятошинського Ігор Андрієвський (скрипка, м.Київ) Дипломант міжнародних конкурсів, доцент Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського Ніна Сіваченко (скрипка, м.Київ) Автор ідеї, ведуча і концертмейстер-культуролог та сценарист Людмила Вольська ( фортеп’яно, Кам’янець-Подільський)

  При підтримці Кам’янець-Подільського міського голови Михайла Сімашкевича.

  Перший концерт відбудеться: 11 червня 2016 року о 19год.00хв. за адресою – вул. Руська, 93.

  Слідкуйте за анонсом.  

  «Кам’янець-Подільський вражає: Кам’янець – РЕТРО»

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 29-04-2016 

  Кілька років поспіль НІАЗ «Кам’янець» запрошує туристів у мальовничий куточок Старого міста – дворик будинку Руського магістрату та у східні корпуси пам’ятки. Цьогорічна тематика відкриття туристичного сезону «Кам’янець-Подільський вражає: Кам’янець – РЕТРО»  зацікавила не тільки гостей, молодь міста, а й старше покоління кам’янчан. В рамках свята 22 квітня презентовано креативно-мистецький проект «Творчого об'єднання письменників та художників «STONE ISLAND» під назвою «Література в короткому метрі». Емоційна поезія молодих митців втілена в коротких відеороликах, долинула до сердець усіх, хто цього весняного вечора завітав у конференц-зал Заповідника.

    Детальніше

  Збереження пам’яток – спільна справа

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 21-04-2016 

  20 квітня 2016 року у конференц-залі НІАЗ «Кам’янець» відбулося засідання круглого столу «Держава, місто, громада. Означення і шляхи вирішення нагальних пам’яткоохоронних питань», приурочене до Дня пам’яток історії та культури в Україні.

  Захід організували Заповідник, відділ з охорони культурної спадщини Кам’янець-Подільської міської ради та Хмельницька обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, у роботі якого взяли участь представники міської влади і депутатського корпусу, науковці, краєзнавці, фахівці пам’яткоохоронної сфери, творчих та громадських організацій, зокрема обласних організацій спілок краєзнавці та архітекторів, ВГО «Меморіал» ім.Стуса, Кам’янець-Подільського військово-історичного товариства шанувальників історії та фортифікації, Товариства збереження культурної спадщини Кам’янця-Подільського.

  Учасники засідання обговорили найгостріші питання охорони культурної спадщини міста, особливо на території Старого міста, надали конструктивні пропозиції щодо їх вирішення та прийняли підсумкову резолюцію.

  Учений секретар Л. Рудюк

  «Весняна толока»

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 01-04-2016 

  Цьогоріч в рамках всеукраїнської акції «За чисте довкілля» проходить загальноміська акція з благоустрою «Весняна толока», під час якої здійснюється санітарне очищення і впорядкування території міста після осінньо-зимового сезону. Доброю традицією стала щорічна активна участь працівників Заповідника в акції, під час якої впорядковують території пам’яток архітектури.

  Протягом березня нами законсервовані зруйновані ділянки Прибережної башти Польської брами, очищені від побутового сміття і самосійної рослинності території Різницької та Кравецької башт і Турецьких бастіонів.

  Ця робота Заповідником буде продовжена у квітні, щоб гідно зустріти гостей міста на святі відкриття туристичного сезону – 2016.

  Учений секретар Л. Рудюк

  «Круглий стіл про місце музеїв в культурному ландшафті»

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 30-03-2016 

  25 березня цього року працівники Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» - в.о. генерального директора Фенцур В.В., учений секретар Рудюк Л.Й. та молодший науковий співробітник Пагор В.В. взяли участь у роботі круглого столу «Музеї в культурному ландшафті», що відбувся у Державному історико-архітектурному заповіднику «Межибіж» і приурочений до 45-річчя відкриття музею у Меджибізькому замку та 15-річчя оголошення замкового комплексу заповідником.

  Його організаторами виступили управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації  і  ДІАЗ «Межибіж».

  Учений секретар Л. Рудюк        Детальніше

  «Спротив геноциду»

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 19-02-2016 

   У конференц-залі НІАЗ «Кам’янець» відкрито стендову виставку «Спротив геноциду. 1932-1933 роки».

  Виставка демонструє докази опору, який чинило українське суспільство тоталітарному режиму у 1920 – на початку 1930 років. На 18 стендах представлені унікальні документи та фото, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів оприлюднена вперше.

  Матеріали підготовлені Українським інститутом національної пам’яті, Галузевим державним архівом Служби безпеки України, Центром досліджень визвольного руху, Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ‘32–33 років в Україні. Керівник проекту Володимир Тиліщак.

  Запрошуємо учнів загально-освітніх закладів, ВУЗів, громадськість міста відвідати дану виставку.

  Відродження архітектурно-історичної спадщини Кам’янця-Подільського

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 09-02-2016 

  Наприкінці 2015 року у видавництві «Медобори - 2006» вийшло друком видання Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» - книга «Відродження архітектурно-історичної спадщини Кам’янця-Подільського (40-і рр. ХХ ст. – 2015 р.)», автори В.В.Фенцур, В.В.Пагор, в якій докладно і послідовно окреслені етапи становлення пам’яткоохоронної роботи в місті за півстолітній період.

  Учений секретар Л. Рудюк        Детальніше

  Про участь у конкурсі проектів Посольського фонду США збереження культурної спадщини.

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 04-01-2016 

  «Від в’язниці до святині: збереження, реставрація та реновація пам’ятки архітектури костелу св. Михаїла монастиря домініканок в м. Кам’янці-Подільському» - під такою назвою Заповідник представив проект для участі у конкурсі на отримання гранту від Посольського фонду США збереження культурної спадщини (AFCP) на 2016 рік.

  Проект передбачає реставрацію пам’ятки і створення багатофункціонального (культового, виставково-експозиційного, концертного, просвітницького, екскурсійного тощо) об’єкта для забезпечення суспільних потреб міста та регіону. Дана пам’ятка має складну і трагічну історію – в ХХ ст. монастирські приміщення використовувались як тюрма НКВД, пізніше в них розмістились виробничі приміщення електромеханічного заводу і СПКБМЕТ.

  До складу робочої групи Проекту включені Кам’янець-Подільська дієцезія РКЦ -користувач пам’ятки та «Архітектурна майстерня «Симетрія» (м. Львів) - розробник проектної документації, яка була погоджена Міністерством культури України в 2012 році.

  Реалізація Проекту стане першим етапом реставрації та пристосування комплексу монастиря домініканок в цілому.

  Учений секретар Л. Рудюк 

  Пам’ять про Степана Руданського

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 08-09-2015 

  РуданськийЗ плином часу кількість пам’ятних знаків та меморіальних дощок на будинках нашого міста зростає. А це доповнює багатовікову історію Кам’янця, який славиться пам’ятками архітектури й визначними людьми. З нагоди 24-ї річниці Незалежності України, 22 серпня на пам’ятці історії та архітектури 18ст. – Будинку духовної семінарії (тепер – Картинній галереї) було встановлено пам’ятну дошку поету і лікарю Степану Руданському.

    Детальніше

  Театр при заході сонця.

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 22-07-2015 

  3 липня в Кам’янці стартував перший фестиваль оперного мистецтва і класичної музики «Опера в мініатюрі».

  Організатори – Клуб поціновувачів оперного мистецтва «Секвенція» – більшість концертів вирішили провести в Старому місті на території Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», серед архітектурних перлин нашого міста.

  Відкрила фестиваль опера Джакомо Пуччіні «Тоска» за участю академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії, дитячого і дорослих хорів та оперних співаків з різних країн світу: Олени Лютаревич, Олега Ланового, Степана Дробіта, Катерини Осадчук (Україна), Емануеле Сервідіо (Італія), Отара Накашідзе (Грузія), Войцеха Елбановского (Польща). Декораціями для опери стали пам’ятки національного значення – Фортеця,14 ст. та Вірменські бастіони,16 ст.. Туристи, музиканти та шанувальники класичної музики під захід сонця та легкий подих вітру поринули в події монархічної Італії 1800 року, де відбувалась дія опери.

  В афіші фестивалю дитяча опера «Коза Дереза» Миколи Лисенка, котру виконали учні Кам’янець-Подільської дитячої хорової школи під керівництвом викладачів та художнього керівника Оксани Томків. Актовий зал Заповідника не зумів розмістити всіх бажаючих, і тому, як сказала ідейний директор фестивалю Інга Лютаревич, цей улюблений твір з нашого дитинства можна буде почути ще згодом після фестивальних днів. Естетичне задоволення від концерту «Рідний мій краю» отримали слухачі в архітектурному середовищі дворика будинку Киріака, що створили працівники НІАЗу. Доповненням вокальної та інструментальної музики став нещодавно відкритий лапідарій. Впродовж дев’яти фестивальних днів глядачі відвідали концерт інструментальної музики «Гармонія струн» в кафедральному костелі Св. апостолів Петра і Павла 16ст., концерт фортепіанної музики в будинку Комерційного банку кінця 19ст. (нині коледж культури і мистецтв), вечір аргентинського танго, фінал Міжнародного конкурсу вокалістів «Імпреза» в дитячій хоровій школі (колишня Будівля лікарні для бідних,19ст.), майстер-класи, семінар гігієни голосу. А завершальним акордом фестивалю оперного мистецтва став благодійний гала-концерт учасників у сквері Гунські криниці.

  Вірю, що фестиваль, як і Фортеця, стане символом нашого міста та саме тут на підмостках архітектурних пам’яток, незабаром засяє молода зірка оперного мистецтва, а імениті сценографи створять грандіозні декорації до майбутніх спектаклів. На сьогодні Кам’янецький глядач відкрив для себе новий тип театралізованого видовища – «театр під відкритим небом», що сприяє збагаченню української і міжнародної культури. Секвенціє, Браво!

  Зав.відділом наукової та культурно-освітньої діяльності Л. Свінціцька. 10 липня 2015р.

  Фестиваль оперного мистецтва та класичної музики

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 25-06-2015 

  З 3 по 11 липня 2015 вперше в Кам'янці-Подільському організовують фестиваль "Опера в мініатюрі". Протягом дев'яти днів усі присутні матимуть можливість відвідувати концерти, конкурси оперного співу, вокально-інструментальні концерти, дитячу оперу, майстер-класи бельканто.

   Відкриється музичний фестиваль оперою Дж.Пуччіні "Тоска" за участю симфонічного оркестру, дитячого і дорослих хорів і оперних співаків з різних країн світу: Італії, Грузії, Польщі, України. "В останній день фестивалю відбудеться гала-концерт на міському водоймищі, де встановлять сцену посеред води, а солісти відомих оперних театрів світу під супровід симфонічного оркестру виконають відомі арії, дуети, терцети світової оперної спадщини".

    Детальніше

  Круглий стіл з питань співпраці влади, бізнесу і громади у пам’яткоохоронній діяльності.

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 27-05-2015 

  16-17 травня 2015 року княжий Галич зустрічав друзів зі всієї України. У самому серці стародавнього міста, на Крилоській горі у рамках відзначення Міжнародного Дня музеїв відбувся перший Всеукраїнський музейно-туристичний фестиваль під назвою «Давній Галич збирає друзів: варто побачити, де живе пам’ять».

  Вже зранку шістнадцять делегацій національних історико-культурних заповідників презентували свої музеї та заповідники у вигляді міні експозицій з метою популяризації культурної спадщини України. Делегацію НІАЗ «Кам’янець» очолив Генеральний директор Фенцур Василь Володимирович.

    Детальніше

  Круглий стіл з питань співпраці влади, бізнесу і громади у пам’яткоохоронній діяльності.

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 30-04-2015 

  24-25 квітня 2015 року в м. Кам’янці-Подільському проходив навчальний візит на тему «Збереження культурно-історичної спадщини та розвиток туристичного потенціалу міста» для представників Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України». Він був організований у рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (проект «ДІАЛОГ»), що реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку.

    Детальніше

  Запрошуємо відвідати лапідарій Заповідника

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 30-04-2015 

  Під час проведення археологічних досліджень і здійснення архітектурно-археологічного нагляду за земляними роботами на території Старого міста, працівники Заповідника часто виявляють деталі та елементи зовнішнього і внутрішнього декоративного оздоблення будинків, фрагменти скульптур, пам’ятних плит, які відображають багате архітектурне минуле Кам’янця.

  У фондах НІАЗ «Кам’янець» зберігаються фрагменти таких архітектурних деталей – капітелі, кронштейни і консолі, карнизи, барельєфи, ліпні фризи та розетки, балясини, пам’ятні плити та інші, частина з яких представлена для огляду у лапідарії «Кам’яне мереживо міста», що знаходиться у дворику Руського магістрату по вул. П’ятницькій, 9. Запрошуємо до огляду шанувальників старовини!

  Головний зберігач фондів О.Вільчинська

  Відкриття туристичного сезону в стилі «епохи Київської Русі»

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 30-04-2015 

  Щороку в нашому місті відбувається офіційне відкриття туристичного сезону. У цьогорічній програмі організаторами було задіяно десять історичних майданчиків, котрими гості могли помандрувати в «Кам’янець крізь віки». Адже історія нашого міста – це переплетіння традицій багатьох народів, котрі проживали в місті, колорит їхніх культур та архітектурної спадщини.

    Детальніше

  До відкриття туристичного сезону-2015 року

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 16-03-2015 

  Цього року офіційне відкриття туристичного сезону заплановано виконкомом міської ради провести 25 квітня. Рішенням сесії міської ради затверджено Перелік заходів, які планується виконати протягом року. Більшість з них, звичайно, відбуватимуться на території Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», а саме такі:

    Детальніше

  Про допомогу воїнам АТО

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 11-03-2015 

   Дбаючи в мирних умовах про історико-архітектурну спадщину, працівники Заповідника всім серцем вболівають про наших військових і бійців добровольчих батальйонів на сході, які охороняють наше мирне життя та працю.

  Для облаштування бази батальйону 128-ої окремої гвардійської гірсько-піхотної бригади в Краматорську придбано універсальний автономний зарядний пристрій і проведено збір електрокомплектуючих: прожекторів, електрокабелів, акумуляторів, електропатронів на загальну суму 5,968 грн. Ця допомога вже відправлена на схід.

  Висловлюємо щиру вдячність за сприяння у цій благородній справі кам’янчанам Олександру Бабчинському і Віктору Тимченку.


    Давніші новини

    Запрошуємо на екскурсії

 •