Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
 • "Спадщина у небезпеці!"

  Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

  » Читати більше

  Контакти:

  НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
  м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури та інформаційної політики України НІАЗ "Кам’янець", 2020р.

  тел.: (03849) 7-47-71
  факс.: 9-16-97
  http://niazkamenec.org.ua
  niazkamenec@gmail.com

 • Кам’янець-Подільський визначено кандидатом до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 16-12-2012 

  Завдяки унікальному поєднанню містобудівної архітектурної, історичної спадщини Старого міста з ландшафтом каньйону р. Смотрич «Культурний ландшафт, каньйону в м.Кам’янці-Подільському» визначено Кандидатом до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

  Специфічне розташування:  
  а) країна — Україна
  б) регіон — Поділля, Хмельницька область, м. Кам’янець-Подільський
  в) назва об’єкту — Культурний ландшафт каньйону у місті Кам’янці-Подільському  
  г) очне розташування об’єкту — місто розташоване в Західно-Південній Україні, 48о 25’ північної широти, 26о 32’ східної довготи. (за Грінвічем), на висоті ___ метрів над рівнем моря.

  Роботу по підготовці необхідних матеріалів вже здійснено. Після їх оформлення відповідно до міжнародних вимог Національна комісія в справах ЮНЕСКО подасть документи в Центр світової культурної спадщини в Парижі. Раніше ця організація вже зареєструвала «культурний ландшафт каньйону» кандидатом до списку світової спадщини. Члени спеціальної комісії оцінюватимуть пам’ятку за десятьма критеріями. «Каньйон, що оточує історичний центр Кам’янця-Подільського, є унікальним. Адже тут гармонійно поєднуються природні та культурні пам’ятки. Сподіваюся, що його включення до світової культурної спадщини ЮНЕСКО сприятиме ще більшій популяризації нашого міста серед українських та закордонних туристів», - розповів генеральний директор історико-архітектурного заповіднику «Кам’янець» Василь Фенцур.

  Україна на карті Європи   Карта території культурного ландшафту
  канйону в м. кам'янці-Подільському та буферної зони
    Тривимірна модель рельєфу
   частини каньйону річки Смотрич
     

  Старе місто з кулі

     Старе місто з кулі

  В 1972 році, на сімнадцятій сесії в Парижі, ЮНЕСКО прийняла Конвенцію про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини (вступила в силу в 1975 році). До початку 1992 року конвенцію ратифікували 123 країни-члени ООН (в тому числі СРСР в 1988 році).

  Статус об'єкту Світової спадщини дає наступні переваги:

  •  Додаткові гарантії збереження і цілісності унікальних природних і культурних комплексів.
  •  Підвищує престиж територій і керуючих ними установ.
  • Сприяє популяризації включених в Список об'єктів і розвитку альтернативних видів природокористування (в першу чергу, екологічного туризму).
  •  Забезпечує пріоритетність в залученні фінансових коштів для підтримки об'єктів Світової культурної і природної спадщини, в першу чергу, з Фонду Світової спадщини.
  •  Сприяє організації моніторингу і контролю за станом збереження природних і культурних об'єктів.

  Станом на листопад 2008 року у списку Світової спадщини знаходилося 878 об'єктів (зокрема 679 культурних, 174 природних і 25 змішаних) з 145 країн. Окремі архітектурні споруди і ансамбли — Акрополь, собори в Ам'єні і Шартрі, історичний центр Варшави (Польща), Московський Кремль і Червона площа (Росія) та інші міста — Бразиліа, Венеція разом з лагуною та ін.; археологічні заповідники — Дельфи та ін.; національні парки — Морський парк Великого бар'єрного рифу, Єллоустонський (США) та інші. Держави, на території яких розташовані об'єкти Світової спадщини, беруть на себе зобов'язання їх збереження.


    "Кам’янець-Подільський" переможець акції "7 чудес України"


     Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні

     Офіційний сайт Світової спадщини ЮНЕСКО (англ.)

 •