3 липня в Кам’янці стартував перший фестиваль оперного мистецтва і класичної музики «Опера в мініатюрі».
Організатори – Клуб поціновувачів оперного мистецтва «Секвенція» – більшість концертів вирішили провести в Старому місті на території Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», серед архітектурних перлин нашого міста.
Відкрила фестиваль опера Джакомо Пуччіні «Тоска» за участю академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії, дитячого і дорослих хорів та оперних співаків з різних країн світу: Олени Лютаревич, Олега Ланового, Степана Дробіта, Катерини Осадчук (Україна), Емануеле Сервідіо (Італія), Отара Накашідзе (Грузія), Войцеха Елбановского (Польща). Декораціями для опери стали пам’ятки національного значення – Фортеця,14 ст. та Вірменські бастіони,16 ст.. Туристи, музиканти та шанувальники класичної музики під захід сонця та легкий подих вітру поринули в події монархічної Італії 1800 року, де відбувалась дія опери.
В афіші фестивалю дитяча опера «Коза Дереза» Миколи Лисенка, котру виконали учні Кам’янець-Подільської дитячої хорової школи під керівництвом викладачів та художнього керівника Оксани Томків. Актовий зал Заповідника не зумів розмістити всіх бажаючих, і тому, як сказала ідейний директор фестивалю Інга Лютаревич, цей улюблений твір з нашого дитинства можна буде почути ще згодом після фестивальних днів.
Естетичне задоволення від концерту «Рідний мій краю» отримали слухачі в архітектурному середовищі дворика будинку Киріака, що створили працівники НІАЗу. Доповненням вокальної та інструментальної музики став нещодавно відкритий лапідарій.
Впродовж дев’яти фестивальних днів глядачі відвідали концерт інструментальної музики «Гармонія струн» в кафедральному костелі Св. апостолів Петра і Павла 16ст., концерт фортепіанної музики в будинку Комерційного банку кінця 19ст. (нині коледж культури і мистецтв), вечір аргентинського танго, фінал Міжнародного конкурсу вокалістів «Імпреза» в дитячій хоровій школі (колишня Будівля лікарні для бідних,19ст.), майстер-класи, семінар гігієни голосу. А завершальним акордом фестивалю оперного мистецтва став благодійний гала-концерт учасників у сквері Гунські криниці.
Вірю, що фестиваль, як і Фортеця, стане символом нашого міста та саме тут на підмостках архітектурних пам’яток, незабаром засяє молода зірка оперного мистецтва, а імениті сценографи створять грандіозні декорації до майбутніх спектаклів. На сьогодні Кам’янецький глядач відкрив для себе новий тип театралізованого видовища – «театр під відкритим небом», що сприяє збагаченню української і міжнародної культури.
Секвенціє, Браво!
Зав.відділом наукової та культурно-освітньої діяльності Л. Свінціцька.
10 липня 2015р.