Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України.
Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.
» Читати більше
НІАЗ ”Кам’янець”
вул. П’ятницька 9,
м. Кам'янець-Подільський,
Хмельницька обл.,
Україна, 32301
Міністерство культури та інформаційної політики України НІАЗ "Кам’янець", 2020р.
тел.: (03849) 7-47-71
факс.: 9-16-97
http://niazkamenec.org.ua
niazkamenec@gmail.com
Завдяки унікальному поєднанню містобудівної архітектурної, історичної спадщини Старого міста з ландшафтом каньйону р. Смотрич «Культурний ландшафт, каньйону в м.Кам’янці-Подільському» визначено Кандидатом до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Роботу по підготовці необхідних матеріалів вже здійснено. Після їх оформлення відповідно до міжнародних вимог Національна комісія в справах ЮНЕСКО подасть документи в Центр світової культурної спадщини в Парижі. Раніше ця організація вже зареєструвала «культурний ландшафт каньйону» кандидатом до списку світової спадщини. Члени спеціальної комісії оцінюватимуть пам’ятку за десятьма критеріями. «Каньйон, що оточує історичний центр Кам’янця-Подільського, є унікальним. Адже тут гармонійно поєднуються природні та культурні пам’ятки. Сподіваюся, що його включення до світової культурної спадщини ЮНЕСКО сприятиме ще більшій популяризації нашого міста серед українських та закордонних туристів», - розповів генеральний директор історико-архітектурного заповіднику «Кам’янець» Василь Фенцур.
Україна на карті Європи | Карта території культурного
ландшафту канйону в м. кам'янці-Подільському та буферної зони |
Тривимірна модель рельєфу частини каньйону річки Смотрич |
||
В 1972 році, на сімнадцятій сесії в Парижі, ЮНЕСКО прийняла Конвенцію про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини (вступила в силу в 1975 році). До початку 1992 року конвенцію ратифікували 123 країни-члени ООН (в тому числі СРСР в 1988 році).
Статус об'єкту Світової спадщини дає наступні переваги:
Станом на листопад 2008 року у списку Світової спадщини знаходилося 878 об'єктів (зокрема 679 культурних, 174 природних і 25 змішаних) з 145 країн. Окремі архітектурні споруди і ансамбли — Акрополь, собори в Ам'єні і Шартрі, історичний центр Варшави (Польща), Московський Кремль і Червона площа (Росія) та інші міста — Бразиліа, Венеція разом з лагуною та ін.; археологічні заповідники — Дельфи та ін.; національні парки — Морський парк Великого бар'єрного рифу, Єллоустонський (США) та інші. Держави, на території яких розташовані об'єкти Світової спадщини, беруть на себе зобов'язання їх збереження.
"Кам’янець-Подільський" переможець акції "7 чудес України"