Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України.
Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.
» Читати більше
НІАЗ ”Кам’янець”
вул. П’ятницька 9,
м. Кам'янець-Подільський,
Хмельницька обл.,
Україна, 32301
Міністерство культури та інформаційної політики України НІАЗ "Кам’янець", 2020р.
тел.: (03849) 7-47-71
факс.: 9-16-97
http://niazkamenec.org.ua
niazkamenec@gmail.com
У середньовіччі і аж до 19 ст. у Кам’янці під час різноманітних святкувань широко використовувались штандарти (від німецького слова Standarte) , прапори, корогви. Свій прапор – золоте сонце на червоному полі - мала Подільська земля у литовські часи. Корогвою (прапором) Подільського воєводства було сонце, оточене дванадцятьма зірками, на білому полі. Великі, яскраві, пишно оздоблені прапори надавали урочистості святковим маршам і парадам, які проводились у місті. Різноманітні прапори мали ремісничі цехи, які відігравали велику роль у житті міста, адже це були потужні промислові, національні, військові та релігійні організації.
Оскільки цехи складали основу міського ополчення, вони брали участь у святкових військових парадах, які організовував магістрат з нагоди великих релігійних свят або визначних подій у житті міста.
Святково вдягнені, при шаблях і рушницях цехи проходили церемоніальним маршем по головній площі і вулицям міста. На чолі кожного цеху несли великий пишно оздоблений цеховий прапор (корогву), на якій було зображено Богоматір, Ісуса Христа, святих. Під час маршу грала музика., трубили труби, били в литаври, стріляли з гармат і рушниць.
Під час загальноміських свят ( на Великдень, Хрещення) організовувались процесії цеховиків, які крім прапора (корогви) цеху несли попереду хрест, цехові емблеми. Цехові значки виготовлялися з металу (міді, срібла). З одного боку значок мав зображення святого, з другого - ремісничих інструментів .
На основі об’єднань ремісників у 19 ст. були широко розповсюджені церковні братства. Вони мали свою корогву з зображенням храмового святого.
св. Юрій вбиває списом дракона
Деякі сучасні організації, корпоративні об’єднання мають свої прапори (штандарти). НІАЗ «Кам’янець» має прямокутну корогву або штандарт з двома рогами у нижній частині. По центру на синьому тлі розміщений гербовий щит червоного кольору з зображенням св.. Юрія, який вбиває списом дракона (змія). Корогва має золотисту облямівку , в нижній частині - торочки з китицями на рогах . Відомо, що св.Юрій був гербом Кам’янця з давньоруських часів. Згідно з легендою, св. Юрій силою зброї переміг змія, який був утіленням зла. Його вважають покровителем воїнів. Зображення св.. Юрія в гербі Кам’янця свідчить про значення міста в обороні Поділля протягом довгих століть. Коли ж Поділля увійшло до складу Росії, герб був скасований, ймовірно, тому що св.Юрій ( Георгій) був гербом Москви. У наш час зображення св.Юрія використано при створенні гербу Кам’янець-Подільського району.
Під час святкування у Кам’янці–Подільському Дня міста 21 травня 2011 р. відбувся парад штандартів і прапорів установ і організацій міста, в якому був представлений також штандарт з емблемою НІАЗ «Кам’янець».