Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
  • "Спадщина у небезпеці!"

    Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

    » Читати більше

    Контакти:

    НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
    м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури та інформаційної політики України НІАЗ "Кам’янець", 2020р.

    тел.: (03849) 7-47-71
    факс.: 9-16-97
    http://niazkamenec.org.ua
    niazkamenec@gmail.com

  • Казематна башта

    АвторАвтор: admin  Опубліковано: 18-04-2012 

    1783-1791 р.р. охор. № 736 пл. Вірменський ринок, 6 а

    Казематна башта збудована в південній частині Старого міста і розміщена в другому ряду забудови південного боку Вірменської площі на перепаді двох терас. У містобудівному середовищі башта виконує роль акценту в нерегулярній розпланувальній системі. Побудована в 1783 р. на місці більш ранньої споруди (1667 р.), що входила до системи південних міських укріплень. Ймовірно реконструкція башти пов’язана з будівництвом гауптвахти, поблизу якої вона знаходилась. Пристосування башти під санітарно-технічну споруду здійснювалось за проектом Яна де Вітте. На північному фасаді прибудови з північного боку білокам’яна плита з датою “1783”.

    Казематна башта після ремонтно-реставраційних робіт

    Казематна башта Після ремонтно-реставраційних робіт

    Башта являє собою приземкуватий циліндр діаметром 13,4 м. З північного боку до башти примикає прямокутна в плані кам’яна прибудова. З боку Вірменського ринку вежа висотою 4,5 м, а з півдня – 11 м. Перекрита конусоподібним дахом. В центрі башти – круглий в плані стовп, в котрому з нижнього засипаного ярусу проходить вентиляційний канал до самого верху. Товщина стіни башти 1,4 м. По периметру стін на однакових відстанях розміщені віконні прорізи у вигляді бійниці, що перекриті трицентровою перемичкою. Вхід у вежу здійснюється через одне з приміщень прибудови, перекритої кам’яним склепінням. Дах прибудови плоский. Північний фасад вирішений трьома нішами з лучковими перемичками. В площині північного фасаду прибудови відходить кам’яна огорожа з аналогічними нішами. Фасад вежі і прибудови завершується кам’яним карнизом. Головний вхід в споруду здійснюється через прибудову до північного фасаду від Вірменського ринку. В 1963 р. на башті виконані консерваційні роботи

    Казематна башта до ремонтно-реставраційних робіт

    Казематна башта до ремонтно-реставраційних робіт

    В 2007 році заповідником виконано реставраційно-ремонтні роботи на пам’ятці: розчищено підвальне приміщення, влаштовано склепінчасте перекриття, гонтовий дах і пристосовано під виставково-експозиційні приміщення Заповідника.

  •