Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
 • "Спадщина у небезпеці!"

  Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

  » Читати більше

  Контакти:

  НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
  м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури та інформаційної політики України НІАЗ "Кам’янець", 2020р.

  тел.: (03849) 7-47-71
  факс.: 9-16-97
  http://niazkamenec.org.ua
  niazkamenec@gmail.com

 • АвторАвтор: admin Опубліковано: 23-05-2019

  Перша всеукраїнська виставка «ZT-EXPO 2019»

  15-16 травня 2019 року в м. Житомирі при підтримці управління культури і туризму ОДА та Житомирського обласного туристичного інформаційного центру було проведено вперше на теренах Полісся І Всеукраїнську туристичну виставку. Метою форуму стала популяризація і презентація туристичних ресурсів, якими багаті регіони України.

  Гостями форуму були голови громадських організацій, керівники музеїв, організатори фестивалів, заступники та спеціалісти відділів страхових компаній, департаментів маркетингів обласних та міських рад, які реалізовують та впроваджують державні програми з розвитку туристичної галузі.

  В одному із перших виступів головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини і туризму управління культури та туризму Житомирської ОДА Алла Бондарчук привернула увагу присутніх до культурного спадку України та можливостей, які ще не в повній мірі використовуються туроператорами.

  На завершення форуму у виступі співробітників Заповідника було зосереджено увагу присутніх на роль НІАЗ «Кам’янець» щодо відтворення пам’яток оборонної, сакральної, адміністративної і цивільної забудови з пристосуванням їх під музейні об’єкти, заклади громадського харчування, готельні комплекси, сувенірні крамниці і т.д. Присутнім було продемонстровано фотографії пам’яток до їх реставрації та після проведення на них ремонтно-реставраційних робіт і робіт з пристосування.

  На прикладі пам’ятки національного значення комплексу споруд Руської брами було показано, як пам’ятка прилаштована під виставкові зали, а територія довкола об’єкту використовується для проведення інтерактивних екскурсій, фестивалів, лицарських турнірів, квестів та інших культурно-освітніх заходів. Коротко акцентовано на роботі, яку проводять науковці Заповідника з вивчення, дослідження і паспортизації об’єктів культурної спадщини, та запропоновано поділитись набутим досвідом у цій сфері із колегами з інших регіонів України.

  Молодший науковий співробітник НІАЗ «Кам’янець» Руслан Нагнибіда

   
 •