Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
 • "Спадщина у небезпеці!"

  Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

  » Читати більше

  Контакти:

  НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
  м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури та інформаційної політики України НІАЗ "Кам’янець", 2020р.

  тел.: (03849) 7-47-71
  факс.: 9-16-97
  http://niazkamenec.org.ua
  niazkamenec@gmail.com

 • Культурно-мистецькі заходи Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець»

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 16-03-2012 

   

  Кам’янець-Подільський – це історичний, духовний, освітній, культурно-туристичний центр Поділля. Дбайливе ставлення до історичного минулого нашого міста, його історико-архітектурної спадщини, відтворення втраченої історичної забудови є пріоритетними завданнями Кам’янець-Подільської міської ради та адміністрації НІАЗ «Кам’янець». Заповідником проводиться робота по ефективному використанню відреставрованих приміщень пам’яток під виставково-експозиційну діяльність. На сьогодні такими об’єктами стали пам’ятки архітектури національного значення вежа Казематна (1783-1791 р.р.), комплекс споруд Руської брами (15-16 ст.ст.).

  Завдяки творчій співпраці Заповідника з приватними колекціонерами, митцями Поділля – в виставкових залах Заповідника поновлюються змінні виставки. Так на сьогодні в Казематній вежі діє виставка «Історія фортифікації 15-18 ст.ст.». Це спільний проект НІАЗ «Кам’янець» та приватного колекціонера Святослава Кузьмича (м.Київ), який розпочався з 2008 року. Наступною стала виставка «Подільська люлька 17-18 ст.ст.». Про культуру куріння та розповсюдження люльки в Україні ви дізнаєтесь ознайомившись з вітринами люльок з фондів НІАЗ «Кам’янець» та колекціонера Юрія Савіна (м.Кам’янець-Подільський).

  Конференц-зала Заповідника неодноразово ставала виставковою для фотомитців нашого міста. Талановиті фотографи із «Фундації вільних фотографів» та «Погляду» часто презентують місту свої тематичні фотовиставки.

  Заповідник останні роки долучається і до фестивального життя міста. У 2009 році з метою популяризації історико-архітектурної спадщини у місто над Смотричем були запрошені ковалі з 23 країн світу для проведення пленеру міжнародного фестивалю «Свято ковалів - 2009». На стародавніх мурах фортеці і сьогодні можна побачити композицію «Солярний знак», яку подарували кам’янчанам та гостям міста приборкувачі металу. В жовтні 2010 року спільно із Кам’янець-Подільським військовим товариством шанувальників історії і фортифікації було проведено культурологічний захід на підтримку пам’яток архітектури – лицарський турнір «Руська брама». В проведенні заходу брали участь 18 дружин з різних міст України, які одночасно провели відбірковий турнір «Битви націй» до національної збірної України.

  Управління міжнародних зв’язків та туризму Кам’янець-Подільської міської ради та НІАЗ «Кам’янець» об’єднали свої зусилля в галузі збереження історико-культурної спадщини міста, його популяризації на внутрішніх та зовнішніх теренах, у формуванні сучасної інфраструктури міста. Співпраця здійснюється у підвищенні якості екскурсійного обслуговування, організації та впровадженні нових форм змістовного дозвілля мешканців та гостей міста.

  Заповідник постійно співпрацює у культурно-освітній сфері з міською владою, Кам’янець-Подільським історичним музеєм заповідником, Національним заповідником «Замки Тернопілля», Державним заповідником «Хотинська фортеця», громадськими організаціями міста та району для пошуків нових, творчих підходів до розвитку туристичної галузі міста.

  Зав. Сектором науково-фондової та екскурсійної діяльності НІАЗ «Кам’янець» О.Вільчинська

 •